خدمات چاپ کتاب

ما این افتخار را داریم که در طی سال های گذشته بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب را در حوزه های مختلف، به ویژه روانشناسی، رشد فردی، مدیریت و کسب و کار منتشر کنیم. بیشتر آثار منتشر شده توسط انتشارات پارسیان البرز، توسط نویسندگان و مدرسان جوان نوشته شده اند. اگر شما در حال حاضر کتابی را نوشته اید و در پی انتشار آن هستید یا صرفا به نویسندگی علاقه دارید و ممکن است در آینده کتابی بنویسید، به شما پیشنهاد می کنم، حتما مطالب این صفحه را بخوانید.

همچنین ما در قسمت «مقالات» به صورت هفتگی، مطالب جدیدی در زمینه های مختلف مرتبط با نشر، منتشر می کنیم.

به طور کلی، آماده سازی و انتشار کتاب، یک فرایند است که با همکاری میان نویسنده و ناشر صورت می پذیرد؛ بنابراین، همراهی و همکاری دوجانبه و پیوسته میان نویسنده و ناشر، شرط اصلی در زمینه ارائه یک کار خوب و عالی است. ما در انتشارات پارسیان البرز، افتخار می کنیم که با قشر مدرسان و فرهیختگان جامعه هم صحبت و همراه هستیم و از این رو، خدمات متمایزی را برای ایشان ارائه می کنیم.

افتخار می کنیم که یکی از تخصص های ما، همراهی با نویسندگانی است که برای اولین بار می خواهند کتاب خود را منتشر کنند. این نویسندگان که طبیعتا آگاهی کمی درباره فرایند آماده سازی و چاپ کتاب دارند، از مشاوره های ویژه همکاران ما بهره مند می شوند.

هزینه های ارائه خدمات در انتشارات پارسیان البرز، با توجه به کیفیت خدمات ارائه شده بسیار مناسب و اقتصادی است. ویراستاری متن های کتاب به وسیله همکاران مجرب انجام می شود (ما با نرم افزار ویراستاری نمی کنیم). صفحه آرایی بسیار حرفه ای انتشارات پارسیان البرز در نرم افزار ایندیزاین انجام می شود. در بخش طراحی جلد از همکاران باتجربه ای استفاده می کنیم. در قسمت چاپ کتاب نیز با توجه به بودجه و سلیقه شما، می توانیم هرگونه کیفیت و تیراژی را برای شما ارائه کنیم.

همچنین ما در بخش فروش کتاب هم همراه شما هستیم. ما کتاب های نویسندگان خود را در نمایشگاه های مختلف شرکت می دهیم و در سایت انتشارات هم به فروش می رسانیم؛ همچنین کتابهای نویسندگان را در سایت های مختلف فروش الکترونیکی و صوتی کتاب عرضه می کنیم و در بازه های زمانی تعیین شده، مبالغ فروش را به حساب نویسندگان واریز می کنیم.

علاوه بر این موارد، ازطریق صفحه اینستاگرام پارسی بوک، اقدام به ایجاد فضایی برای تبلیغ و معرفی کتاب های منتشر شده در انتشارات پارسیان البرز کرده ایم.

در مدت فعالیت انتشارات پارسیان البرز، تا کنون موفق به انتشار بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب شده ایم. بیشتر کتاب های منتشر شده در انتشارات پارسیان البرز توسط نویسندگان و مدرسان جوان کشور نوشته شده اند و به ویژه در زمینه های روانشناسی، رشد فردی، مدیریت و کسب و کار، کتاب های ارزشمندی را ارائه کرده ایم.

همچنین ما علاوه بر انتشار کتاب، در زمینه فروش کتاب، به ویژه فروش کتاب الکترونیکی و صوتی با نویسندگان همکاری داریم و به روش های مختلف به ارائه آثار ایشان می پردازیم. بسیار افتخار می کنیم که جزء معدود ناشرانی هستیم که به صورت مستمر به نویسندگان خود، پرداخت مبل داریم.

تلفن‌های تماس مشاوره

Contact

سوالات متداول

انتشار کتاب به طور کلی شامل سه بخش است که هر بخش به زیربخش های دیگری تقسیم می شود: الف) آماده سازی: تایپ، ویراستاری، صفحه آرایی، طراحی جلد ب) انجام امور اداری و مجوز: اخذ شابک، اخذ مجوز ارشاد، اخذ فیپا، اخذ مجوز طرح جلد، اخذ مجوز اعلام وصول ج) چاپ و تحویل: چاپ کتاب، صحافی، ارسال به نویسنده
خیر. ما در انتشارات پارسیان البرز، تمام فرایند آماده سازی و چاپ کتاب ها را به صورت مجازی و دورکاری انجام می دهیم. شما در هر نقطه از ایران و جهان، بدون نیاز به حضور، با ارتباط ازطریق پیام رسان ها و تلفن، می توانید فرایند انتشار کتاب خود را پیگیری کنید و در نهایت، کتاب های چاپ شده خود را تحویل بگیرید. تعهد ما به پیگیری مستمر و ارائه خدمات باکیفیت باعث شده است که تاکنون بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب را با همین فرایند منتشر کنیم.
بله. فرایند آماده سازی کتاب شما، یک فرایند دوطرفه است و شما در تمام مراحل کار، بر روند انجام امور نظارت خواهید داشت.
فعالیت ناشران بر اساس مجوزی است که از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت می کنند و بر این اساس در مقابل مرجع صادرکننده مجوز و سایر مراجع قانونی پاسخگو هستند (البته متاسفانه بعضی از دفاتر خدمات فنی و کامپیوتری هم، بدون داشتن مجوزهای قانونی اقدام به اخذ سفارش می کنند). همچنین شما می توانید با امضای قرارداد میان خود و ناشر، نسبت به امنیت متن کتاب خود مطمئن شوید.
قطع همان اندازه کتاب است. قطع‌های رایج برای کتاب‌های علمی و دانشگاهی وزیری است. برای کتاب های عمومی هم معمولا قطع رقعی مناسب است. همچنین برای کتاب های کودکان قطع خشتی مناسب است.
خیر. شما در هر سنی می توانید کتابتان را منتشر کنید
خیر. شما با هر مدرک تحصیلی یا حتی بدون مدرک تحصیلی می توانید کتابتان را منتشر کنید.
با توجه به دقت بالایی که در انتشارات پارسیان البرز برای آماده سازی و چاپ کتاب ها وجود دارد، فرایند آماده سازی تا انتشار کتاب، از نقطه آغاز تا پایان حدود ۲ ماه زمان می برد. ما در هر مرحله از کار، کتاب را برای بررسی و تایید به نویسنده ارسال می کنیم تا مطمئن شویم که همه چیز درست است. این زمان ۲ ماهه، ممکن است با توجه به عوامل دیگری (نظیر همکاری خوب نویسنده یا زمان صدور مجوز ارشاد)، کمتر یا بیشتر شود.
بله. خدمات متمایز ما به نویسندگان، ارائه مشاوره های مستمر و مناسب است. ما از ابتدای کار تا زمان فروش کتاب، همراه شما هستیم. بیشتر نویسندگانی که ما با آنها کار کرده ایم، نویسنده اولین کتابشان بوده اند و از فرایند آماده سازی و چاپ کتاب، آگاهی کمی داشته اند. ما خوشحالیم که توانسته ایم با ارائه مشاوره های متمایز، نظر موافق این نویسندگان را جلب کنیم، به گونه ای که آنها ما را به دیگران معرفی می کنند.
بله. نویسنده می تواند هر کدام از مراحل «ویراستاری، صفحه آرایی و طراحی جلد» را به صورت مستقل انجام دهد و فایل مربوطه را به انتشارات تحویل دهد. بخش هایی که توسط نویسنده انجام می شوند، باید از نظر کیفی به تایید انتشارات برسند و در صورت نیاز اصلاح شوند. سایر مراحل آماده سازی و نشر کتاب، فقط در انتشارات انجام می شود.
در صورت شرکت در نمایشگاه های مختلف حضوری و مجازی کتاب و همچنین از طریق سایت انتشارات، به فروش کتاب شما کمک می کنیم (شرایط این همکاری به صورت مجزا به نویسنده اطلاع داده می شود). همچنین به صورت ویژه در زمینه فروش نسخه الکترونیکی و صوتی کتاب ها همراه شما هستیم.
برای چاپ کتاب، محدودیتی در تیراژ و شمارگان چاپ وجود ندارد.
بله، می توان پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا را به صورت کتاب منتشر کرد و از امتیازات انتشار کتاب در آزمون ها و ارتقا استفاده کرد.
خیر. از یک پایان‌نامه می‌توان هم مقاله استخراج کرد و هم کتاب.
خیر. تعداد مولفین تاثیری در افزایش یا کاهش هزینه نخواهد داشت..
در بیشتر موارد بله. با توجه به حساسیت وزارت ارشاد در زمینه بررسی و صدور مجوز کتاب های ادبی و دینی و همچنین تعداد زیاد آثار این دسته ها، فرایند صدور مجوز برای اینک کتاب ها ممکن است، مدت زمان بیشتری طول بکشد.
برای پیگیر مراحل اداری، عکس کارت ملی یا ارسال اطلاعات مندرج روی آن کافی است. اگر یک کتاب چند نویسنده داشته باشد، اطلاعات کارت ملی همه نویسندگان باید ارسال شود. همچنین اگر قرار بر این است که صاحبان اثر بر روی جلد از القاب و عناوین خاص مثل مهندس، دکتر یا عضو هیئت علمی برای نام خود استفاده نمایند؛ در این‌صورت آنها باید مدارک مربوط به این عناوین را به نشر ارسال کنند. دلیل دریافت مدرک دکتری یا حکم کارگزینی برای ارسال به ارشاد آن است تا نشر اثبات کند نویسنده یا نویسندگان واقعاً فارغ‌التحصیل دوره دکترا یا هیئت علمی می‌باشند و  افراد غیر نتواند برای خودشان از عناوین جعلی استفاده کنند.
الف) شابک از خانه کتاب ب) مجوز ارشاد ج) فیپا از کتابخانه ملی د) اعلام وصول
وقتی مجوز فیپای کتاب اخد می­‌شود صاحبان اثر می‌­توانند به صورت آنلاین آن را در سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران مشاهده کنند. این کار از طریق جست و جوی نام نویسنده یا نام کتاب یا ناشر در باکس مربوطه امکان­‌پذیر است. همچنین حدود ۲ ماه بعد از چاپ کتاب، صاحبان اثر می­‌توانند وارد وب سایت خانه کتاب شده و در آنجا نیز با جستجوی نام اثر و کتاب خود از گرفتن مجوزهای رسمی (نشر و اعلام وصول) برای چاپ کتاب مطمئن شوند.
خیر. از سال ۱۳۹۸ این امکان حذف شده است.

درخواست مشاوره چاپ کتاب